Przedślubny zawrót głowy - jak uporać się z przygotowaniami?

Powiedziałaś tak...i co teraz? :).

Przygotowanie pary do ślubu


Dla wielu narzeczonych czas przygotowań przedślubnych wiąże się z dużą dawką stresu, ze względu na chroniczny brak czasu spowodowany pracą i mnogością innych zajęć. Koniec końców, Młodym wydaje się że tracą nad wszystkim kontrolę. Spokojnie, wszystko jest kwestią odpowiedniego planowania i realizacji listy zadań.

Od czego zacząć?

Jeśli Narzeczeni organizują wesele samodzielnie, dobrze jest zacząć od ustalenia daty oraz sporządzenia wspomnianej wyżej listy zadań i zaplanowanie budżetu. Te same reguły obowiązują przynajmniej na początku, kiedy nie macie czasu osobiście się tym zająć i  wtedy wynajmujecie organizatora ślubów, który w waszym imieniu dopnie wszystkie umowy. Kwestią wyboru sali weselnej - dobrze jest zająć się jak najwcześniej, dlatego, że wiele z nich ma bardzo ograniczony kalendarz wolnych terminów.

Wybór fotografa, zespołu i kamerzysty

Wybór profesjonalnego fotografa na wesele


Poszukiwania odpowiedniej oprawy wesela, powinniście zacząć mniej więcej w tym samym czasie w którym dokonujecie wyboru sali weselnej. Jest to bardzo ważne dlatego, że zleceniobiorcy o dobrych opiniach mają napięty kalendarz i może się zdarzyć że nie będą mieli dla Was terminu jeśli się spóźnicie.

Wybór zaproszeń, sukni ślubnej i garnituru

Mówi się że najlepiej zająć się tym na 8 miesięcy przed ślubem ale... wiele par ma problemy ze znalezieniem odpowiednich strojów, do tego stopnia że zostawiają go na ostatnią chwilę. Wybór zaproszeń jest dużo łatwiejszy zwłaszcza, jeśli Narzeczeni
mają ustalony motyw przewodni wesela. Ważny jest też wybór tortu weselnego, no chyba że restaurator ma go w swojej ofercie, bo jeśli nie to trzeba podjąć decyzje dotyczącą smaku i wyglądu ciasta.

Zaproszenia weselne

Tymi sprawami trzeba zająć się z około 5 miesięcznym wyprzedzeniem, jeśli Młodym zależy na obecności wszystkich gości, to muszą im dać czas na załatwienie sobie ewentualnie wolnego w pracy. Jest to także czas na dopinanie ostatnich szczegółów tak, aby w tym wyjątkowym dniu nic nie rozpraszało nastroju.

Wybór organizatora ślubów

Obecnie ta opcja zyskuje coraz bardziej na popularności, chętnie powierzamy organizację tej wyjątkowej imprezy profesjonalistom. Oczywiście nie wszystkie sprawy będzie się dało załatwić bez naszego udziału, należą do nich wszystkie formalności kościelne i urzędowe ale wiele spraw organizacyjnych jak wybór sali, dekoracji, tortu, sukni ślubnej czy podpisanie umów z fotografem,| zespołem czy filmowcem możemy zlecić firmie. Ma to wiele plusów i pozwala Młodym zapanować nad stresem związanym z przygotowaniami. Usługa organizatora ślubów wcale nie jest jakoś specjalnie droga, stanowi max. 15% - 20% dobrze zaplanowanego budżetu ślubnego.

Nie zostawiajmy przygotowań do ślubu na ostatnią chwilę, po co się stresować tym bardziej że, to ma być Najpiękniejszy Dzień Waszego Życia.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.